RESULTS (WEEKLY)

8/29/2020 – Abilene Speedway Results…
IMCA Sport Compacts
A-Main 01 — 1. Keagan Haralson, Abilene; 2. Brandon McFall, Abilene; 3. Lena Andrus, Sweetwater; 4. Jesse
Abels, Abilene; 5. Tina McBride, Merkel; 6. Sam Colyer, Abilene.
Junior Mini-Stocks
A-Main 01 — 1. Kenzington Ogle, Lubbock; 2. Karter Haralson, Abilene; 3. Gavin Faulks, Abilene; 4. Garison
Faulks, Abilene; 5. Jaxon McGaha, Abilene.
IMCA Modifieds
A-Main 01 — 1. Josh McGaha, Abilene; 2. Fred Wojtek, Blackwell; 3. Charles Brewer, Hawley; 4. Danny Patterson,
Merkel; 5. Danny Hogue, Abilene; 6. Caleb Stone, Lovington, N.M; 7. Bob Sikes, Eunice, N.M; 8. Mikel Powers,
Tye; 9. Kade Ogle, Lubbock; 10. Kyle Wisdom, Abilene; 11. David Hudec, San Angelo; 12. Robert Barnett Jr,
Anson; 13. Casey Carnes, Abilene; 14. Michael Galan, Abilene; 15. Chris Bennington, Abilene; 16. Derek York,
Moran; 17. Vince Ogle, Lubbock; 18. Harvey Wojtek, Robert Lee; 19. Mark Patterson, Merkel.
IMCA Southern SportMods
A-Main 01 — 1. Bradley Poor, Abilene; 2. Justin Shaw, Sweetwater; 3. Gary Underwood, Abilene; 4. Terry Owen,
Abilene; 5. Mike Watkins, Hawley; 6. Robert Cook, Abilene; 7. David Sanford, Potosi; 8. Robby Edwards, Eastland;

  1. Aaron Elliott, Hawley; 10. Justin Boyd, Cisco; 11. Trevor Lutz, Snyder; 12. Zach Wisdom, Abilene; 13. James
    Slayton, Coleman; 14. Bret Bush, Cisco; 15. Albert Gregware, Clyde; 16. Matt Mueller, Stamford.
    IMCA Stock Cars
    A-Main 01 — 1. Jason Adcock, San Angelo; 2. Billy Wade, San Angelo; 3. Caleb Stone, Lovington, N.M; 4. J.D.
    Davis, Sweetwater; 5. Jack Miles, Midland; 6. Kevin Ward, Abilene; 7. Brent Six, San Angelo; 8. Scott Kristinek,
    Wolfforth; 9. Kelly Brown, Abilene; 10. Josh Pepper, Sweetwater; 11. Donald Baker Jr, Sweetwater; 12. Lee Riley,
    Merkel; 13. Chance Brown, Merkel; 14. Ryan Wilkerson, Midland; 15. Gary Kerr Jr,, Odessa; 16. Shane Priddy,
    Merkel; 17. Ronnie Gregory, Abilene; 18. Charles Brown, Abilene.
    Street Stocks
    A-Main 01 — 1. Rusty Hinson, San Angelo; 2. Trace Faulks, Abilene; 3. Tony Sanders, Cisco; 4. Danny Rister,
    Merkel; 5. Jeremy Warren, Magnolia; 6. Josh Abels, Abilene; 7. Dalton Riley, Lubbock; 8. Jonathan Boles,
    Sweetwater; 9. April Phillips, Hawley; 10. Kenneth Sikes, Clyde; 11. Cody Kinard, Midland; 12. Richard Malone

Comments are closed.